Milyen ragasztót vegyek?

Milyen ragasztót vegyek?

Érdemes a ragasztóanyag kiválasztására is megfelelő hagsúlyt fektetni, hiszen a hibás választás akár súlyos következményekkel is járhat. 

2018.11.17 11:11 Full-Gold Kft.

A megfelelő minőségű ragasztóanyag használatával is sok kellemetlenségtől, és később, a használat során előbukkanó, sokszor csak költségesen orvosolható hibától kímélhetjük meg magunkat. A jó ragasztóra fordított négyzetméterenkénti 50-100 Ft többletköltség a burkolás közben tapasztalható előnyök miatt a ráfordított munkában hamar megtérül.



A frissen felragasztott csempék nem csúsznak el a helyükről, ugyanakkor van még lehetőségünk finoman igazítani a flexibilis ragasztóknak köszönhetően, mint a Murexin KMG25. A ragasztás különösen fontos a padlók esetében. A fogasléccel, egyenletesen felhordott ragasztónak a burkolólap minden pontját alá kell támasztania. Mielőtt a burkolótól átvennénk az elvégzett munkát, ajánlatos egyenként, finoman végigkopogtatni a lapokat vagy egyszerűen kemény sarkú cipőben végigsétálni rajtuk. A spórolásból foltokban, hézagosan felkent ragasztó következtében a burkolatunk kongó hangot ad. Ezeken a helyeken néhány hónap múlva, a használat során megrepedt, letörött sarkú lapokkal találkozunk.


Kültéri teraszok, erkélyek burkolatainál, a hézagok mentén beszivárgó víz a hiányzó ragasztó helyén felgyülemlik és jéglencsét alkotva, egyszerűen felfeszíti az egyébként megfelelő fagyállósággal bíró burkolólapot.

Beltér:

- Elegendő alap csemperagasztó használata a legtöbbször (Murexin BFK 02 alap ragasztóhabarcs)
- Padlófűtés esetén válasszunk flexibilis ragasztót
- Nagyobb méretű lapok esetén pl. 25x40, 30x60 válasszunk flexibilis ragasztót

Kültér:

- Ne tévesszen meg minket az, ha egy ragasztó fagyálló. Ez még nem elég biztosíték arra, hogy teraszunk a tél elteltével nem fagy fel. Mindenképpen flexibilis ragasztót vegyünk. 

Ragasztóink: https://www.mozaikkeramia.hu/csemperagaszto.html